برگزیدگان اولین جشنواره «آیین سخن» معرفی شدند
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

برگزیدگان اولین جشنواره «آیین سخن» معرفی شدند

آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی «آیین سخن» ظهر امروز در سالن شماره یک شهدای رادیو برگزار شد.
کد خبر : 667928
4444

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی «آیین سخن» ظهر امروز ۱۴ تیرماه با حضور غلامعلی حداد عادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، سیدتقی سهرابی معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صدا و سیما، شاهید مظفری قائم مقام معاونت صدا، محمدجعفر محمد زاده مدیر شبکه رادیویی ایران و رئیس شورای پاسداشت زبان فارسی معاونت صدا، یدالله گودرزی دبیر جشنواره ملی «آیین سخن» و نمایندگانی از سفارتخانه کشورهای فارسی‌زبان در سالن شماره یک شهدای رادیو برگزار شد.


پیشکسوتان رادیو و تلویزیون همچون محمدمحسن رفیعی و شمسی فضل‌الهی گویندگان برنامه با قدمت «فرهنگ مردم» ، بیوک میرزایی، اصغر سمسارزاده، مهین برزویی، مرتضی تبریزی، روشن پژوه، استاد غلامحسین نوری ،نیما کرمی، شوکت حجت، قاسم افشار(خواننده)، مینا قاسمی و داوود منفرد از دیگر حاضران در مراسم بودند.


منتخبین اولین جشنواره «آیین سخن»


منتخبین بخش مردمی:
محمد مهدی ساوه برای «فارسی پر شکوه»
فرناز محمد علی برای برنامه «زبان دلنشین»


منتخبین بخش فضای مجازی و رادیو نما:


هادی زینلی از رادیو گفتگو


ایمان فتحی اسکندری از مرکز خوزستان لوح تقدیر


ابوذر ابراهیم از رادیو ایران تندیس


منتخبین بخش گفتگو محور:


امیر عباس خاقانی برای برنامه ی «ترنم» از رادیو معارف لوح سپاس
ساناز باقری برای برنامه «گفتارورد» از رادیو تهران لوح تقدیر و تندیس جشنواره به سیده فاطمه علیقلی شعار، برای برنامه «امواج شبهه» از رادیو گفتگو


منتخبین بخش گفتارمحور:


اصغر تَقایی برای برنامه ی «بوی جوی مولیان» از مرکز اردبیل لوح سپاس


مرتضی میلانی برای برنامه «گیومه باز» از رادیو سلامت لوح تقدیر و تندیس جشنواره


شیوا شیدا حسینی برای برنامه‌ «آیینه در غبار» از رادیو جوان


منتخبین بخش مستند:


محمد پریسار از مرکز لرستان لوح سپاس برای برنامه «کلاس زبان»


محمد محمد خانی برای مستند «همنوای باران» از مرکز مازندران


تندیس جشنواره به وحید بیات برای مستند «ژرفا» از رادیو ایران


بخش تبلیغی:


برنامک «زبان خودمان» ساخته محمد چِگِنی از مرکزکیش لوح سپاس


برنامک «فارسی پاس» ساخته محمد بغدادی، از رادیو ورزش لوح تقدیر و تندیس جشنواره


برنامک «ایران امروز» ساخته زهره سربازی رادیو ایران


بخش نمایش:


هیئت داوران بخش نمایش، لوح تقدیر جایزه نقدی و بسته فرهنگی را تقدیم هانیه پیرامی برای نمایش «ساندی» از مرکز خراسان جنوبی لوح سپاس


شهریار کرمی برای نمایش «شاعر کوه نشین» از رادیو نمایش تندیس جشنواره


بخش مسابقه:


لیلا عسکری از مرکز اصفهان برای مسابقه «رندانه» لوح سپاس


محمد صادق آزادی برای برنامه «قند پارسی» از مرکز یاسوج لوح تقدیر


هیئت داوران بخش مسابقه لوح تقدیر


فاطمه حسینی فر از مرکز خراسان جنوبی برای مسابقه «کلیژدک» لوح تقدیر


زینب برومند از رادیو صبا برای مسابقه ی «چکامه باران» تندیس جشنواره


بخش ترکیبی
با توجه به استقبال برنامه سازان از این بخش ، ۵ جایزه به این بخش تعلق گرفت:


«چشمه سار ادب» از مرکز آذربایجان غربی، ارومیه لوح سپاس


زهرا صالحی برای برنامه ی «پارسی گویان»


امیر حسین محمودی از رادیو فرهنگ برای برنامه «فرهنگستان» از رادیو فرهنگ لوح تقدیر


سمیرا قنبری از رادیو قرآن برای برنامه «آیه ها و آیینه ها» لوح تقدیر


«با کاروان حُله» ساخته زهرا پارسا از مرکز زاهدان تندیس جشنواره


انتهای پیام/۴۱۲۹/

ارسال نظر